Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Barcin
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Burmistrz Barcina ogłasza nabór wniosków dla osób zainteresowanych zawarciem umowy najmu lokalu mieszkalnego (jedno-, dwu- lub trzypokojowego) w Krotoszynie w budynkach, które zostaną wybudowane przez Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową "KZN-Bydgoski" Sp. z o. o. z siedzibą w Inowrocławiu.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, czyli SIM, to spółka realizująca budownictwo społeczne. W Krotoszynie planuje się budowę 96 mieszkań. Program skierowany jest dla osób i rodzin nie posiadających własnego mieszkania, które dysponują środkami na regularne opłacanie czynszu, jednak ich dochody są za niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na mieszkanie.

 

Wnioski są dostępne w Biurze Obsługi Klienta, w Urzędzie Miejskim w Barcinie oraz na stronie internetowej gminy Barcin, pod adresem:
https://barcin.pl/aktualnosc-3246-nabor_wnioskow_o_zawarcie_umowy_najmu.html
w zakładce SIM-mieszkania w Krotoszynie.

Wypełnione wnioski wraz z załącznikami należy składać w Biurze Obsługi Klienta, w Urzędzie Miejskim w Barcinie w terminie od 30.01.2023 r. do 28.02.2023 r.,
w godzinach pracy urzędu, bądź korespondencyjnie na adres: Urząd Miejski w Barcinie, ul. Artylerzystów 9, 88 190 Barcin.

Każdy wniosek zostanie poddany ocenie punktowej zgodnie z przyjętą Uchwałą Nr XLIX/461/2022 Rady Miejskiej w Barcinie  z dnia  25 listopada 2022 r. w sprawie określenia zasad przeprowadzenia naboru wniosków o zawarcie umowy najmu lokali mieszkalnych znajdujących się w budynku wielolokalowym wybudowanym w Krotoszynie w ramach inwestycji realizowanej przez Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową „KZN - Bydgoski” Sp. z o.o. z siedzibą w Inowrocławiu, na zasadach określonych w ustawie z dnia 26 października 1995 r. o społecznych formach rozwoju mieszkalnictwa

 

Zasady ogólne
 1. Wnioskodawca ma obowiązek złożyć wniosek wraz z załącznikami, w którym musi wykazać, że spełnia kryteria kwalifikacyjne w wymaganym terminie. Wnioski należy składać w zamkniętej kopercie, na której winno znajdować się imię i nazwisko wnioskodawcy oraz dopisek „Wniosek o zawarcie umowy najmu - SIM”.
 2. Wnioski złożone po terminie nie podlegają ocenie przez Komisję.
 3. Szacowane koszty na dzisiaj (dokładne zostaną podane po wyborze wykonawcy):
  1. budowy 1 m2 mieszkania – 6. 564 zł (ostateczny koszt inwestycji znany będzie po wyłonieniu Wykonawcy w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane oraz nadzór inwestorski);
  2. czynszu – ok. 21 zł/m2 (na szacowaną kwotę czynszu składają się: spłata kredytu, koszty eksploatacyjne i remontowe). Do czynszu nie wlicza się opłat za media m.in. ogrzewanie, wodę, ścieki, energię elektryczną, wywóz śmieci itd.
 4. Wnioskodawca będzie zobowiązany wpłacić:
  1. kaucję w wysokości 3-krotności miesięcznego czynszu - w dniu zawarcia umowy najmu tj. przed przekazaniem mieszkania do użytku;
  2. kwotę partycypacji w kosztach budowy mieszkania w wysokości 30% wartości lokalu mieszkalnego, która jest płatna przed rozpoczęciem inwestycji (jest to kwota maksymalna).
 5. Czas realizacji inwestycji przewidziany jest na okres 24 miesięcy tj. 2023 – jesień 2025.
 6. Osobami udzielającymi dodatkowych informacji w temacie mieszkań są:
  1. Anna Rafińska, tel. 52 383 41 35
  2. Waldemar Dolata, tel. 52 383 41 50

Burmistrz Barcina
/-/Michał Pęziak

 

Zasady przeprowadzenia naboru wniosków o zawarcie umowy najmu określa:

Powiązany dokument:

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Przybysz 30-01-2023 14:24:13
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Waldemar Dolata 30-01-2023
Ostatnia aktualizacja: Marek Przybysz 30-01-2023 14:27:16